Biskvit za torto

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

tema odprta - 7. mar 2007 9:12 | ogledi: 21.357 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

V petek moram narediti torto za otrokov rojstni dan. Vedno imam problem izbrati biskvit za torto.

Rdada bi kakšen recept za biskvit, ki je sam po sebi "sočen", da ni zbit skupaj. Eni biskviti so čisto pusti, eni so pa že sami po sebi zelo sočni in rahli. Bi vas prosila za kakšen dober recept. Pri nas ne maramo biskvitov v katerem so dodani orehi. Torta bo pa polovica čokoladne in polovica sadne. Tako, da bi prosila za čokoladen in navaden biskvit.

Saj vem, da je danes moderno, da se torta kar utaplja v kakšnem soku, vendar meni osebno to ni všeč, da , ko odrežeš torto, od nje kar kaplja.Zadnjič sem pri eni prijateljici jedla zelo dobro torto, nisem imela nobenega občutka, da je bil biskvit kaj extra namočen, pa je bila torta fantastična, vendar mi ona ni znala pomagati, ker je torto nekje naročila.

Se vam zahvaljujem za vse predloge.

tilenboc

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

7. mar 2007 9:22

Živjo, tale recept je res dober, lahko pa daš namesto olja tudi mleko, meni je tako še boljši. Najbolj važno pa je, vsaj po moje, da ga ne zapečeš preveč, da ne postane suh. Zato se navodila o času pečenja drži samo okvirno in rajši proti koncu pečenja večkrat poglej biskvit-prebodi ga s palico za ražnjiče. Takoj, ko je palica čista, ko jo potegneš ven, nehaj peči in vzemi biskvit iz pečice, ter ga zavij v par kuhinjskih krp, da ne izgubi še dodatne tekočine. Jaz ga vedno podložim s peki papirjem, da mi "kožica" potem ostane kar na njem. unicorn

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

7. mar 2007 10:19

Draga tilenboc, tudi jaz spadam med tiste, ki ne marajo tort, od katerih kar teče. Moj biskvit, ki ga uporabim vedno, kadar ne delam po kakšnem določenem receptu, je naslednji (količine so za model s premerom 26 cm, lahko ga dvakrat prerežeš): 6 jajc 200 g sladkorja 100 g moke (za čokoladni biskvit nekaj žlic moke nadomestim z GRENKIM kakavom) 50 g Gustina 3 žlice olja ali stopljenega masla Rumenjake in polovico sladkorja penasto vmešamo. Iz beljakov in druge polovice sladkorja naredimo čvrst, a še mazav sneg. Nekaj žlic snega s kuhalnico vmešamo v rumenjakovo maso, da jo zrahljamo. Nato naložimo nanjo preostali sneg ter nanj presejemo moko, Gustin (in kakav, če ga uporabimo). S kuhalnico rahlo dvigamo, da dobimo gladko maso, nato rahlo vmešamo še maščobo. Dno modela namažemo z maslom in posujemo z moko (obod pustimo nenamazan) ter vanj naložimo testo. Damo ga lahko kar v mrzlo ali le rahlo ogreto pečico, pečemo pri 180 stopnjah (170 stopinj, če pečemo z ventilatorjem) 20-30 minut, preverimo s palčko, pletilko ipd. Biskvit je rahel in sočen, vedno pa ga lahko še rahlo napojiš (npr. s svežim pomarančnim sokom - moj najljubši rum za otroke ni ravno primeren). teta torta

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

7. mar 2007 10:30

Jaz pa delam biskvit za torto na ta način in pride rahel in dokaj sočen: 4 jajca 15 dag sladkorja 15 dag moke 1/2 pecilnega Cela jajca s sladkorjem penasto umešamo in dodamo moko, presejano s pecilnim praškom. Pečemo na 170°c cca 30 minut(preverimo s pletilko). ela

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. mar 2007 10:59

tudi jaz delam podobno: 4 jajca 10 dkg moke 10 dkg sladkorja pol pecilnega Namočim ga z malo sladkane vode, če narediš torto dan prej, se itak biskvit navlaži tudi od kreme. matilda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. mar 2007 11:06

Kot so kolegice že omenile: da bo testo "samo po sebi sočno" dodaj bodisi mleko, bodisi smetano (sama na 6 jajc umešam tisto najmanjšo količino rastlinske smetane in se kar sočno naredi). Drugače pa se biskvit lepo osveži, če s čopičem povrhu premažeš kakšno žilco jogurta (za premer 26 cm je ena žlica čisto zadosti). Če imaš sadni nadev, premažeš spodnjo plast z ustreznim sadnim jogurtom, če imaš čokoladni nadev ali pa je testo s čokolado, kakšna žica čokoladnega jogurta zelo prav pride. Predvsem pa, pozitivno razmišljalj in si vizualiziraj, kakšno torto želiš narediti in ne kakšne torte NE želiš narediti. Če se boš zadeve lotila tako, da boš zraven ves čas mislila, kaj se NE sme zgoditi, se bo zgodilo točno to, kar se ne bi smelo zgoditi. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti